Menu

Szybki wytrysk

Lipiec 29, 2014 - problemy z potencją
Szybki wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Mówi się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który pojawia się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż dwie minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż piętnastu ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Nie jest także powodem do niepokoju, jeśli zdarzy się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W tych przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Przede wszystkim dotyczą one sfery psychicznej. Problemy z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Czasami wynika ona z nieodpowiednich zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają dysfunkcje i dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być generowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna napewna-apteka.pl/levitra.php