Menu

Kupuj mądrze produkty skórzane.

Sierpień 1, 2014 - moda

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych preferencji zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców bywa rozmaity, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra ma swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy niebywale szybko psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć specyficzny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy towar zawiera jedynie jej śladowe ilości.
Produkt zrobiony z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej